LAJMI I FUNDIT:

Burri nga Iowa duartroket 1140 herë në një minutë dhe e thyen rekordin botëror

Burri nga Iowa duartroket 1140 herë në një minutë dhe e thyen rekordin botëror

Një burrë nga Iowa theu një rekord botëror Guinness duke duartrokitur 1140 herë në një minutë.

Dalton Meyer, 20 vjeç, nga Davenport, tha se interesimi i tij për duartrokitjen e shpejtësisë filloi kur ai ishte në shkollën fillore dhe ai pa një video në YouTube të Kent French, i cili dikur njihej si duartrokitësi më i shpejtë në botë.


“Më erdhi natyrshëm, sikur nuk më duhej as të praktikoja”, tha Meyer, duke shtuar: “Me të vërtetë, unë vetëm për disa arsye që nuk i di arrita si ta bëja këtë”, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Meyer bëri të ditur se në përpjekjen e tij për thyerjen e rekordit ai e përdori teknikën e duartrokitjes së dorës të zhvilluar nga mbajtësi i mëparshëm i rekordeve botërore Guinness, Eli Bishop, i cili arriti 1,103 duartrokitje në një minutë.

Duartrokitja e kyçit të dorës është një teknikë që përfshin përdorimin e kyçit të dorës dhe gishtërinjve për të goditur pëllëmbën e dorës tjetër.

Dalton punoi me Charm Media Group në Geneseo, Ill., për t’u siguruar që përpjekja e tij zyrtare të ishte filmuar siç duhet në kohë reale dhe në lëvizje të ngadaltë, si dhe të regjistrohej me audion e duhur për të siguruar secila prej 19 duartrokitjeve të tij në sekondë të numërohet siç duhet nga Rekordet Botërore Guinness.

Meyer tha se thyerja e rekordit e kishte tentuar dhe filluar në muajin mars, por se lajmin zyrtar nuk e mori deri në ditën e Halloween. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Reagimi me një fjalë i ministrit izraelit – detaje dhe pamje, minutë pas minute, rreth ‘hakmarrjes’ së Izraelit ndaj Iranit

Reagimi me një fjalë i ministrit izraelit – detaje dhe pamje, minutë pas minute, rreth ‘hakmarrjes’ së Izraelit ndaj Iranit

Botë
Izraeli e njoftoi në minutën e fundit SHBA-në për sulmin ndaj Iranit

Izraeli e njoftoi në minutën e fundit SHBA-në për sulmin ndaj Iranit

Azia

"Iranianët janë shumë të frikësuar"

Botë
Ai e shëtiste me veturën e shtrenjtë një të pastrehë meksikan - nuk e kishte ëndërruar që videot e tij do të ishin shkaktar i një bashkimi familjar

Ai e shëtiste me veturën e shtrenjtë një të pastrehë meksikan - nuk e kishte ëndërruar që videot e tij do të ishin shkaktar i një bashkimi familjar

Amerika Latine
Një fshat i vogël është bërë i famshëm në Itali: Atje dielli nuk bie kurrë, por vendasit kanë një ide gjeniale

Një fshat i vogël është bërë i famshëm në Itali: Atje dielli nuk bie kurrë, por vendasit kanë një ide gjeniale

Evropa
Sulmi izraelit, iranianët pretendojnë se “shpërthimet ishin si fishekzjarre

Sulmi izraelit, iranianët pretendojnë se “shpërthimet ishin si fishekzjarre"

Botë
Kalo në kategori