Buraku & Grupi Fama kanë prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor.

“Gjynah” mban titullin kënga e zhanrit baladë që ka një tematikë e klip shumë të veçantë.

Projekti është kompletuar edhe nga ana vizuale, ndërsa këngëtari mori vëmendje me paraqitjen në videoklip.

Burak Vehapi sjell këngën e re (Foto: YouTube)

Teksti dhe muzika u realizua nga Valon Biba, kurse për orkestrimin është përkujdesur Wirusi.

Videoja ndërkohë i është besuar ‘RedBird Film’.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Këngën tashmë mund ta gjeni të plotë në kanalin YouTube, ndonëse reagimet e para të publikut ishin mjaft pozitive.

Buraku ndryshe prej më shumë se një vit ka qenë më i tërhequr nga mbrëmjet dhe ahengjet muzikore për shkak të situatës së krijuar me coronavirus. /Telegrafi/