Brightoni fiton ngushtë ndaj Romës, italianët kalojnë tutje në çerekfinale

Brightoni ka shënuar fitore ndaj Romës me rezultat 1-0 në ndeshjen kthyese të fazës së parë të eliminimit direkt të Ligës së Evropës, por nuk i ka mjaftuar për të kaluar tutje.

Vendasi duke e ditur që ndeshjen e parë e kishin humbur 4-0 u lëshuan nga sulm nga fillimi, por rastet e tyre u mbyllnin para porte.

Por të parët që shënuan ishin Roma me Serdar Azmoun, por goli i tij u anulua për faull në fazën e sulmit.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë, Dnny Welbeck shënoi një gol të bukur për ta kaluar në epërsi Brightonin (1-0).

Në pjesën e dytë, anglezët kishin shumë raste, por nuk arritën të shënonin gola të tjerë.

Me rezultat të përgjithshëm prej 4-1, Roma kaloi në çerekfinale të Ligës së Evropës. /Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur