0Shares

Brazili ka bërë publike listën për dy ndeshjet e radhës kundër Argjentinës dhe Australisë.

Mbrojtësi i Juventusit, Alex Sandro është ftuar nga Brazilia për këto dy ndeshje.

Edhe pse është ndër më të mirët në botë, ai ka vetëm gjashtë paraqitje me Brazili.

Për këto ndeshje janë pushuar Nemyar, Alves, e Marcelo ndërsa nuk mungojnë talentë të mëdhenj. /Telegrafi/


Portierë: Diego Alves [Valencia], Weverton [Atletico-PR], Ederson [Benfica].

Mbrojtës: David Luiz [Chelsea], Gil [Shandong Luneng], Jemerson [Monaco], Rodrigo Caio [Sao Paulo], Thiago Silva [PSG], Alex Sandro [Juventus], Fagner [Corinthians], Filipe Luis [Atletico Madrid], Rafinha [Bayern]

Mesfushurë: Fernandinho [Manchester City], Giuliano [Zenit], Lucas Lima [Santos], Paulinho [Guangzhou Evergrande], Coutinho [Liverpool], Renato Augusto [Beijing Guoan], Rodriginho [Corinthians], Ëillian [Chelsea]

Sulmues: Diego Souza [Sport], Douglas Costa [Bayern Munich], Gabriel Jesus [Manchester City], Taison [Shakhtar]

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)