Në momentin që Franck Kessie u zëvendësua me Andrea Contin, mesfushori i Bregut të Fildishtë fillojë një zënkë verbale me Lucas Biglian.

Dyshja pas ndeshjes folën për media, dytë pranuan fajin dhe u pajtuan se e gjithë ajo situatë duhet të zhvendosej në zhveshtore dhe se nuk ishte për publikuan.

Bigla tha se e merr përgjegjësinë e plotë pasi duhet të kuptonte se Kessie ishte i nervozua ne zëvendësimin dhe nuk duhet t’i thoshte asgjë në ato momente.

“Gabova i pari. Duhet të kuptoja situatën dhe emocionet e tij pas zëvendësimit”, ka thënë Biglia për Milan TV.

“Doja që ai të kuptonte se nuk ishte sjellje e mirë, por duhet t’ia thosha në zhveshtore”.

Kessie flet për zënkën me Biglian, e pranon se gaboi dhe kërkon falje Kessie flet për zënkën me Biglian, e pranon se gaboi dhe kërkon falje

“Nuk ka asgjë mes nesh. Në fakt, ne jemi një raport shumë të mirë. Ne dëshironim fitore dhe gjërat e tilla mund të ndodhin kur ka tension”.

“E marrë përgjegjësinë e plotë dhe i kërkoj falje tifozëve, klubit, bashkëlojtarëve dhe trajnerit”, shtoi ai. /Telegrafi/