LAJMI I FUNDIT:

Bien ndjeshëm çmimet e kriptovalutave, zhvlerësohen më shumë se 10 për qind

Bien ndjeshëm çmimet e kriptovalutave, zhvlerësohen më shumë se 10 për qind

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm në orët e hershme të mëngjesit së sotëm (e shtune), duke u zhvlerësuar më shumë se 10 për qind gjersa vlerat kapën shifrat afërsisht të 43 mijë dollarëve.

Reklama

Kriptomonedha më e shquar në botë më pas i balancoi humbjet duke u rritur në 47,133 dollarë. Megjithatë, Bitcoin ka rënë më shumë se 16 për qind në 24 orët e fundit, sipas Coindesk.

Çmimi i Ethereumit gjithashtu ka pësuar rënie me më shumë se 10 për qind në rreth 3,500 dollarë. Ai u kthye disi më pas, duke u tregtuar afërsisht 3,870 dollarë.

Ethereumi, monedha dixhitale e dytë më e madhe në botë për nga vlera e tregut, ka humbur më shumë se 14 për qind gjatë 24 orëve të fundit, sipas coinmarket.

Të dyja kriptovalutat kanë përjetuar tregti të trazuar që kur u shfaq varianti Omicron të COVID-19, duke ndjekur tregjet globale të aksioneve të cilat kanë qenë gjithashtu të paqëndrueshme. Më 26 nëntor, Bitcoin arriti nivelin më të ulët të shtatë javëve afërsish 54 mijë dollarë.

Bitcoin tani është në rënie rreth 30 për qind nga niveli më i lartë i të gjitha kohërave afërsisht 69 mijë dollarë, të cilën vlerë e arriti në fillim të muajit nëntor. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë

"Nuk ka ndodhur asnjëherë në historinë e shtetit”, Murati: Për 30 muaj, mbi 32 mijë të rinj që kanë filluar punë në Kosovë

Ekonomi
Telegrafi Jobs - mundësi të shumta pune në Kosovë - APLIKO TANI!

Telegrafi Jobs - mundësi të shumta pune në Kosovë - APLIKO TANI!

Telegrafi Jobs
Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Epidamn
Kosova bëhet me qendrën e parë në Ballkan për ekselencë dhe zhvillim të kompetencave të së ardhmes

Kosova bëhet me qendrën e parë në Ballkan për ekselencë dhe zhvillim të kompetencave të së ardhmes

UBT
Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate EXPO
Masat efiçiente në mbi 1 mijë shtëpi - çfarë duhet të dini për disbursimin

Masat efiçiente në mbi 1 mijë shtëpi - çfarë duhet të dini për disbursimin

Ekonomi
Kalo në kategori