LAJMI I FUNDIT:

Besa dhe Liria e nisin me fitore sezonin e ri në Ligën e Parë, rezultatet komplete dhe tabela

Besa dhe Liria e nisin me fitore sezonin e ri në Ligën e Parë, rezultatet komplete dhe tabela

Liga e Parë në futbollin e Kosovës i ka zhvilluar ndeshjet e para të sezonit të ri 2019/20, ku shumica nga rezultatet kanë qenë të pritshme.

Reklama

Besa e Pejës e ka nisur me fitore sezonin e ri në Ligën e Parë, duke shënuar fitore të thellë 4-0 ndaj Arbërisë.

Fitore të rëndësishme në javën e parë ka realizuar edhe Liria e Prizrenit, të cilët kanë mposhtur në udhëtim ekipin e Trepçës me rezultat 2-1.

Të gjitha lajmet rreth Ligës së Parë
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Ligës së Parë

Gjakovarët e Vëllaznimit kanë zhgënjyer në hapje të këtij sezoni, pasi kanë barazuar me Onixin 2-2, ndërsa KEK-u ka barazuar pa gola me Malishevën.

Më poshtë e keni tabelën dhe rezultatet kompletet të javës së parë.

Rezultatet:

Tabela:

/Telegrafi/