Bernard Berisha i dhuron tri pikët Akhmat Groznyt

Bernard Berisha është rikthyer të jetë protagonist në Superligën e Rusisës.

Sulmuesi nga Kosova ka qenë vendimtar për ekipin e tij Akhamt Grozny në ndeshjen ndaj Ural.

Anësori këmbëshpejtë u inkuadrua në lojë 10 minutat e fundit të ndeshjes për t’i dhënë fitoren ekipit të tij 1-2.

Ishte minuta e fundit e ndeshjes, kur Berisha u shërbye mirë nga Shvets dhe shënoi për t’i siguruar tri pikë të mëdha Akhmat Groznyt nga udhëtimi te Ural.

Për reprezentuesin kosovar ky ishte goli i dytë këtë kampionat në Rusi, teksa ka edhe një asistim. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës