LAJMI I FUNDIT:

Berlusconi nga spitali: Është e vështirë, por do t’ia dal edhe një herë

Berlusconi nga spitali: Është e vështirë, por do t’ia dal edhe një herë

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, i cili vuan nga leukemia dhe gjendet në repartin e terapisë intensive të një spitali të Milanos, tha se ka probleme, por do ta kalojë edhe një herë.

Reklama

“Kam arritur ta kaloj greminën edhe në situata më të vështira dhe delikate”, tha Berlusconi përmes së përditshmes italiane Il Giornale, e cila është pjesë e perandorisë së tij mediatike.

Manjati 86-vjeçar i medias, i cili ndodhet në njësinë e kujdesit intensiv në spitalin prestigjioz San Rafaele në Milano që nga e mërkura, “po pushon dhe po i përgjigjet mirë trajtimit”, tha Ministri i Punëve të Jashtme, Antonio Tajani.

Tajani, ish-president i Parlamentit Evropian, është numri dy në partinë e Berlusconit, “Forza Italia”, e cila është pjesë e koalicionit qeverisës të kryeministres, Giorgia Meloni.

Për shkak të jetëgjatësisë në politikë, Berlusconi mori nofkën “i pavdekshëm”. Ai u rizgjodh në parlament në vitin 2022. Mjekët njoftuan se ai vuante nga një infeksion në mushkëri lidhur me “leukeminë kronike të cilën e kishte prej disa kohësh”.

Silvio Berlusconi diagnostifikohet me leukemi
Lexo po ashtu Silvio Berlusconi diagnostifikohet me leukemi

Muajin e kaluar, miliarderi tashmë kaloi katër ditë në të njëjtin spital dhe u lirua një javë më parë.

Berlusconi hyri në politikë në vitin 1994 dhe ishte kryeministër për gjithsej nëntë vjet. Pavarësisht një sërë skandalesh seksuale dhe procedurash ligjore që dëmtuan imazhin e tij, për disa italianë ai është ende zgjedhja politike. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
Kalo në kategori