LAJMI I FUNDIT:

Berisha tha se shefja e SHISH-it ishte në Beograd, Rama: Hedh një budalla një gur në lumë…

Berisha tha se shefja e SHISH-it ishte në Beograd, Rama: Hedh një budalla një gur në lumë…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mohuar praninë apo udhëtimin e Shefes së Shërbimit Informativ Shqiptar, Vlora Hyseni, në Beograd.

Reklama

Duke iu përgjigjur akuzave të ish-Kryeministrit Berisha, ai tha se në fakt është pikërisht Berisha që po kërkon të përfitojë nga kjo situatë.

“Hedh një budalla një gur në lumë dhe 1000 të mençur nuk e nxjerrin dot. Në këtë rast budallai është dhe i ligë dhe hedh një gur sepse do të përfitojë nga kjo situatë sipas mendjes së tij të rrjedhur. Dhe në emisionin më të rëndësishëm të javës më bëhet pyetje mua. Natyrisht që nuk ka qenë, sepse kjo është gjë lehtësisht e verifikueshme, mjaftonte të ngrinit telefonin dhe të pyesnit”, u shpreh Rama, në emisionin Opinion.al.

Berisha hedh akuza të rënda për kreun e SHISH: Vizita e fshehtë e Vlora Hysenit në Beograd, kërcënim për sigurinë e Kosovës
Lexo po ashtu Berisha hedh akuza të rënda për kreun e SHISH: Vizita e fshehtë e Vlora Hysenit në Beograd, kërcënim për sigurinë e Kosovës

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha të mërkurën ka hedhur akuza të rënda ndaj drejtueses së re të Shërbimit Informativ Shqiptar (SHISH), Vlora Hyseni.

Në një postim në Facebook, Berisha tha se Hyseni ka vizituar në mënyrë sekrete Beogradin.

“Miq, mediat informojnë se Vlora Hyseni, drejtore e Shërbimit Inteligjent të Shqipërisë, nisi punën me vizitën e saj të parë sekrete në Beograd dhe ky lajm deri sot nuk është përgënjeshtruar nga SHISH”, tha Berisha. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
A po lëviz Kenia drejt njohjes së pavarësisë së Kosovës?

A po lëviz Kenia drejt njohjes së pavarësisë së Kosovës?

Lajme
Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Siguri
Aeroporti i Kukësit nuk po kryen fluturime, humbja në 2022 rreth 1.5 milionë euro

Aeroporti i Kukësit nuk po kryen fluturime, humbja në 2022 rreth 1.5 milionë euro

Lajme
Vrajolli: Përfshirja e Radoiçiqit në sulmin ndaj policisë në veri - indikacion i drejtpërdrejt që ka involvim të shtetit serb

Vrajolli: Përfshirja e Radoiçiqit në sulmin ndaj policisë në veri - indikacion i drejtpërdrejt që ka involvim të shtetit serb

Lajme
Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Lajme
Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin –  asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin – asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori