0Shares

Ylli i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Dardan Berisha, që nga fundi i vitit të kaluar është pjesë e klubit çek, CEZ Basketball Nymburk.

Ai vendosi të largohej nga Sigal Prishtina për ta vazhduar karrierën në Çeki dhe natyrisht se paraqitjet e tij gjithmonë tërheqin vëmendje.

(Foto: Facebook/Basketball Nymburk)

Skuadra në të cilën luan Dardani, të dielën regjistroi fitore prej 105-72 përballë ekipit BK Opava.

Basketbollisti nga Kosova zhvilloi 20 minuta e 10 sekonda në këtë takim, ndërsa arriti të shënojë 23 pikë.

E veçanta e Berishës në këtë takim ishte se ai arriti të shënojë shtatë herë nga tri pikë.

(Foto: Facebook/Basketball Nymburk)

Basketbollisti ynë, tentoi 12 herë për trepikësh, ndërsa rezultoi i saktë në shtatë raste.

Ndërkohë, ai ka qenë mjaft i vlefshëm për ekipin e tij duke dhuruar edhe një asistim, rrëmbeu tre topa dhe bëri pesë kërcime. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)