0Shares

Karim Benzema ka lëvduar Cristiano Ronaldon për kontributin e tij te Real Madridi dhe ka folur për mirëkuptimin e të dyve në sulm.

Francezi shënoi goiln e tij të 10-të në La Liga të mërkurën në fitoren prej 4-1 ndaj Celta Vigos tekas Roanldo ka 24 gola në kampionat.

Dhe për gjithë këtë formë, sidomos tri hettriqet e fundit të realizuar në Ligën e Kampionëve, Benzema s’ka mundur të mos e lëvdojë superyllin e skuadrës.

“Unë gjithmonë dëgjoj se jam në shërbim të Ronaldos. Kjo nuk është e vërtetë. Nuk është kështu”.

Lajmet e fundit nga Cristiano Ronaldo Lajmet e fundit nga Cristiano Ronaldo

“Unë kaloj mirë me të, sidomos me lojtarët. Nëse një lojtar ka ecuri të mirë, ka lëvizshmërinë e mirë dhe koherencën e mrië, atëherë është lehtë të mirëkuptohesh”.

“Cristiano shënon shumë për shkak të talentit të tij enorm. Unë nuk kam nevojë që ai të më falënderojë. Ne jemi shokë, por mbi të gjitha profesionistë të mëdhenj”.

“Cristiano ka bërë shumë asiste për mua. Ndoshta kjo ësthë vërejtur më pak. Ai është lojtar i madh ekipor. Kjo është diferenca në analizën e kritikëve”.

“Mes nesh, mendoj se ne nuk jemi larg për 150 gola të përbashkët dhe nuk e di sa asiste në Ligën e Kampionëve”.

“Ne e njohim njëri-tjetrin nga zemra. Kjo është arsyeja pse ne kemi arritur që për tetë sezone të jemi bashk në klubin më të madh në botë”, potencoi Benzema për L’Equipe. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)