Rafael Benitez dhe trajneri i Atalantës, Gian Piero Gasperini thuhet se janë në listën e kandidatëve për të marrë përsipër detyrën e trajnerit të Romës.

Claudio Ranieri nuk do të qëndrojë në klub pas përfundimit të sezonit, dhe Giallorossi ka qenë i lidhur ngushtë me Antonio Conte, por ish-trajneri i Juventusit kohëve të fundit e vendosi veten jashtë bashkimit me klubin kryeqytetas.

Conte flet për Juventusin, Interin, Milanin dhe Romën, por ku do të shkojë? Conte flet për Juventusin, Interin, Milanin dhe Romën, por ku do të shkojë?

Sipas gazetës Il Messaggero, Gasperini shihet si Plani B pas refuzimit nga Conte, ndërsa presidenti James Pallotta gjithashtu pëlqen Benitezin, i cili mund të largohet nga St James Park këtë muaj.

Benitez nuk është i panjohur në Serie A, pasi ka punuar më herët te Interi dhe me më shumë sukses te Napoli.

Rafa Benitez (Getty Images)

Gazeta La Repubblica gjithashtu raporton se drejtori sportiv i ardhshëm Gianluca Petrachi foli me Gasperinin, por trajneri i Atalantas mund të ngurrojë të lëvizë nëse skuadra e tij kualifikohet në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Ndërkohë, trajneri i Sampdorias, Marco Giampaolo, është më poshtë në listën e emrave që do të mund të marrin përsipër vendin e nxehtë në Olimpico. /Telegrafi/