LAJMI I FUNDIT:

Benatia turpërohet nga modelet gjatë festës së titullit, tentoi të kopjoi Bendtnerin?

Benatia turpërohet nga modelet gjatë festës së titullit, tentoi të kopjoi Bendtnerin?
Foto: givemesport

Juventusi festoi titullin e shtatë radhazi në Serie A këtë të shtunë.

Reklama

Skuadra nga Torino kishte përgatitur një festë të madhe në Allianz Stadium pas fitores 2-1 ndaj Hellas Veronës.

Në fushë ishte vendosur skena për të ngritur titullin dhe komentatori zyrtar thërriste emrat e lojtarëve një nga një.

Gianluigi Buffon duke ngritur kupën në qiell (Foto: Getty Images)

Të gjithë lojtarët teksa ishin duke ecur drejt skenës falënderonin tifozët dhe gjatë rrugës përshëndesnin fëmijët e vegjël të veshur me fanellat e çdo skuadre italiane në Serie A.

Por, kështu nuk bëri edhe Medhi Benatia. Mbrojtësi teksa ishte duke u ngjitur në skenë u ndal dhe ia zgjati dorën dy modeleve.

Gjithsesi në fund mbrojtësi u turpërua paksa pasi bukuroshet nuk ia dhanë dorën dhe normalisht që kjo u komentua me shaka në media dhe rrjete sociale.

Një gjë të tillë te Juve e kishte bërë edhe Nicklas Bendtner, por sharmit të danezit nuk i kishin rezistuar modelet në atë kohë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Premier League
Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Ligat tjera
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Ligat tjera
Liria konfirmon bisedimet me Lacina Traoren, dikur pjesë e Monacos dhe Evertonit

Liria konfirmon bisedimet me Lacina Traoren, dikur pjesë e Monacos dhe Evertonit

Premier League
Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Ligat tjera
Kalo në kategori