LAJMI I FUNDIT:

Bekteshi: Ka mundësi të kthehet tarifa e lirë ditore e energjisë elektrike

Bekteshi: Ka mundësi të kthehet tarifa e lirë ditore e energjisë elektrike

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, sot tha se ka mundësia që të kthehet tarifa e lirë ditore e energjisë elektrike.

Reklama

Bekteshi në fjalimin në ngjarjen me rastin e prezantimit të studimit “Efektet e krizës ushqimore dhe energjetike te fëmijët dhe familjet në Maqedoninë e Veriut”, gjithashtu tha se nga marsi do të rritet paga minimale.

Ai paralajmëroi edhe se do të merren disa vendime administrative që të mbrohen, siç theksoi, kategoritë më të rrezikuara të qytetarëve.

“Do të rriten mënyrë lineare edhe pagat në administratë që do të pasojë me rritjen e pagave edhe në sektorin privat, por, fatkeqësisht do të merren edhe disa vendime administrative që të mbrohen ata që janë më të cenuarit. Ka një mundësi shtesë me vendimin e ri nga 1 korriku të ndihmohen pensionistët dhe ata që janë të papunë, ka mundësi të kthehet tarifa e lirë ditore e energjisë elektrike që do të jetë një mundësi shtesë për ata që janë në shtëpi në atë periudhë të ditës dhe në mënyrë indirekte të mbështeten”, tha Bekteshi.

Në trend Lajme

Më shumë
“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Lajme
U bë thirrje për protestë në Mitrovicën jugore, policia apelon: Mos bini pre e profileve të dyshimta

U bë thirrje për protestë në Mitrovicën jugore, policia apelon: Mos bini pre e profileve të dyshimta

Lajme
Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Lajme
Vazhdojnë protestat në veri - serbët kërkojnë largimin e policisë dhe kryetarëve të rinj

Vazhdojnë protestat në veri - serbët kërkojnë largimin e policisë dhe kryetarëve të rinj

Lajme
Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Lajme
Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Lajme
Kalo në kategori