Joshua Zirkzee ka pushtuar internetin me dështimin e tij për të shënuar në portën e zbrazët,

Bayern Munichu u ndal 2-2 në takimin miqësor ndaj Ajaxit, ndërsa talenti siguroi që t’i pushtonte rrjetet sociale.

Lojtari 20-vjeçar dështoi të shënonte nga një metër distancë nga porta e zbrazët, derisa topi nga këmbët e tij u larguar nga një lojtar i skuadrës holandeze.

Golat për Bayernin i shënuan Maxi Chupo-Moting dhe Tanguy Nianzou, derisa për Ajaxin shënuan Zakaria Labyad dhe Victor Jensen.

Por, momenti më kryesor i ndeshjes mbeti huqja e Zirkzee para portës së zbrazët. /Telegrafi/