Bayern Munich ka falënderuar të gjithë tifozët e tyre në vendet e ndryshme për përkrahjen e dhënë në këtë vit.

Skuadra gjermane arriti në këtë vit që të rishpallet kampion në Bundesligë, por që po tentojnë të shpërthejnë edhe në Evropë.

Bavarezët në këtë sezon janë duke u rrezikuar nga Raseball Sport Leipzig dhe Borussia Monchegladbach për titullin e kampionit, derisa gjenden në vendin e tretë me 33 pikë, katër më pak se vendimi i parë Leipzig.

Por, Bayerni po e mbyllë këtë vit mjaftë të suksesshëm e që nuk ka harruar të falënderoj të gjithë tifozët nga mbarë bota.

Skuadra gjermane ka postuar një foto me lojtarët e tyre dhe me flamurin e Kosovës duke e shkruar në shqip: “Faleminderit!”. /Telegrafi/