Bayerni e nisë me fitore stinorin e ri në Bundesliga

Kampioni në fuqi i Bundesligas, Bayern Munich e ka nisur mbarë edicionin e ri pasi ka mposhtur në Allianz Arena, skuadrën Hoffenheim me rezultat 3-1.

Bayerni e nisi më mirë ndeshjen duke sulmuar vazhdimisht kundërshtarët.

Jerome Boateng rrezikoi i pari me kokë në minutën e 12-të por pa arritur cakun.

E në minutën e 23-të ndeshja u zhbllokua kur shënoi Thomas Muller me kokë pas harkimit nga këndi të Joshua Kimmich.

Joelinton pati mundësi të mirë të barazonte rezultatin në pjesën e parë por humbi një rast tejet të mirë shënimi.

Kësisoj 45 minutat e para përfunduan me epërsinë minimale të Bayernit 1-0.

Lewandowski shënoi gol në minutën e 56-të, por që iu anulua për pozitë jashtë loje.

Në aksionin vijues, Hoffenheim arriti të barazonte rezultatin në 1-1, kur pas një goditje të fuqishme brenda zonës, Szalai shënoi në portën e Manuel Neuer.

Mesfushori francez, Franck Ribery fitoi një penallti në minutën e 77-të, të cilën në gol e shndërroi sulmuesi polak Robert Lewandowski për 2-1.

Thomas Muller shënoi edhe një gol, por përsëri u anulua nga VAR pasi sulmuesi gjerman kishte luajtur me dorë në zonë.

Golin e tretë bavarezët e gjetën në minutën e 91-të, kur Arjen Robben shënoi pas një asistimi fantastik nga Thomas Muller 3-1.

Kësisoj kampioni në fuqi i Gjermanisë, Bayern Munich e nisë me fitore stinorin e ri në Bundesliga.

Në ndeshjen e ardhshme Bayerni do të luaj në udhëtim tek Stuttgart, ndërsa Hoffenheim do të jetë nikoqir i Freiburgut. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Një rast identik si ai i Yamal ka ndodhur edhe në Ligën Premier – por a u pranua goli?

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

PSG-ja janë të vendosur për ta zëvendësuar Mbappen me top yllin e Barcelonës pas largimit