Bayern Munich në javën e dytë në Bundesliga do të takohet me Wolfsburgun.

Ndeshja që fillon në ora 17:30, do të luhet në stadiumin “Allianz Arena”.

Për këtë sfidë, kampioni në fuqi do të jetë pa Kigsley Coman që ka karton të kuq, Maximin Eric Choupo-Motin, Leon Goretzka dhe Bouna Sarr janë të lënduar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Wolfsburgu do të jetë pa Gerhardt dhe Wind, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet zyrtare

Bayern Munich: Neuer, Upamecano, Pavard, Kimmich, Gnabry, Mane, Sabitzer, Davies, Hernandez, Muller, Musiala.

Wolfsburg:Casteels, Bornauw, Lacroix, Van de Ven, Nmecha, Baku, Arnold, Guilavogui, Svanbergm Marmoush, Wimmer. /Telegrafi/

Reklama