Bayerni brenda dy minutave fundos AEK-un

Bayern Munich ka arritur të shënojë fitore si mysafir i AEK në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve (2-0).

Gjermanët nuk bën pothuajse asgjë në pjesën e parë, duke rrezikuar shumë pak.

Rast të mirë kishte Ponce i AEK në minutën e 20-të, por që gjuajtja e tij shkoi ngjitur me shtyllën.

Bayern rrezikoi me Serge Gnabry në minutën e 39-të që ishte rasti i vetëm.

Pjes e parë u mbyll pa gola.

Në pjesën e dytë bavarezët filluan më mirë dhe ishin më kërkues, por duke lënë hapësira, ku grekët rrezikuan dy herë.

Anastasios Bakasetas dhe Viktor Klonaridis tentuan , por pa sukses.

Goli i parë erdhi në minutën e 60-të. Javi Martinez përfitoi nga një tollovi në zonë dhe me një gjuajtje të bukur shënoi për 1-0.

Nmuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë. Rafinha e gjeti të vetëm Robert Lewandowskin që shënoi për 2-0 në minutën e 62-të.

Bayeri e ruajti rezultatin deri në fund për të arritur fitoren e dytë në grup dhe me shtatë pikë është lider. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Mbretër për Ligën e Kampionëve, Real Madridi fiton ruletin e penalltive dhe eliminon kampionin

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli