LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich ndalet në shtëpi nga Stuttgart në ndeshjen e katër golave

Bayern Munich ndalet në shtëpi nga Stuttgart në ndeshjen e katër golave

Bayern Munich ka barazuar ndaj Stuttugart me rezultat 2-2 në kuadër të javës së gjashtë në Bundesliga.

Reklama

Bavarezët kishin rast të shënonte me Joshua Kimmich dhe Serge Gnabry, por nuk ia arritën qëllimit.

Në minutën e 36-të erdhi goli i parë kur Mathys Tel i Bayern Munich shënoi as asistimit të Alphonso Davies për 1-0.

Më të filluar pjesa e dytë Serhou Guirassy i VfB Stuttgart barazoi shifrat në 1-1.

Bayern ktheu epërsinë në minutën e 60-të, kur Jamal Musiala shënoi pas pasimit të bukur të Noussair Mazraoui për 2-1.

Kur pritej fitorja e vendasve në skenë doli sërish Guirassy që shënoi për të mposhtur Manuel Neuer nga pika e bardhë për 2-2.

Ky ishte barazimi i tretë për Bayern Munich në tri ndeshjet e fundit, por mbete lider më 12 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori