LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich 1-0 Augsburg, notat e lojtarëve

Bayern Munich 1-0 Augsburg, notat e lojtarëve

Bayern Munichu ka fituar me rezultat minimal 1-0 në shtëpi ndaj Augsburgut në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të në Bundesliga.

Reklama

Bavarezët kanë vazhduar serinë pozitive të fitoreve dhe janë ofruar edhe më shumë te titulli kampion.

Goli i vetëm në këtë ndeshje erdhi në minutën e 82-të dhe ishte Robert Lewandowksi, i cili shënoi nga penalltia.

Bayern Munichu fiton me vështirësi ndaj Augsburgut
Lexo po ashtu Bayern Munichu fiton me vështirësi ndaj Augsburgut

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori Joshua Kimmich, i cili u notua me 8.0.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Ruben Vargas, i cili u vlerësua me notë 6.0.

Notat e lojtarëve

 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Kalo në kategori