Batatina flet pas humbjes nga Prishtina: Nuk ndikuan akuzat nga mediat franceze, pranuam gol të lehtë

Llapi është ndalur pas një serie fantastike prej tre fitoreve radhazi, ku është mposhtur nga Prishtina me rezultat të pastër 0-2.

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se pësuan gol të lehtë të parin dhe nuk i shfrytëzuan rastet që kishin.

“Jemi munduar ta përgatitim lojën mirë. Në pjesën e parë kishim rastet tona dhe nuk shënuam. Pranuam gol të lehtë. Më pas portieri nuk ishte i kujdesshëm dhe kjo na nxjerri prej ekuilibrave”.

“U munduam në pjesën e dytë, ishim dy herë paralel me golin dhe nuk shënuam. Kampionati është i gjatë. Ishim në seri të mirë. Besoj që ishte ngarkesë për shkak të ndeshjes së kaluar”, ka thënë Batatina.

Tutje Batatina foli edhe për skandalin e zbuluar nga mediat franceze dhe akuzat e tyre për kurdisje të ndeshjeve nga Llapi, por i pari i bardhekaltërve deklaroi se si ekip nuk merren me atë pjesë.

“Jo, sa i përket asaj pjesës na me ekipin nuk merremi me atë pjesë. Na do të merremi vetëm me pjesën tonë që na takon. Skuadra sot nuk e kishte ditën e vet”.

“Pas katër fitoreve erdhi edhe humbja. Jemi afër pozitës së tretë. Është herët, ka kohë”, deklaroi trajneri llapjan. /Telegrafi/

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Bayerni konfirmon lëndimin e yllit të skuadrës, mungon ndaj Real Madridit

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Rekordi i pabesueshëm që ka thyer Messi pas paraqitjes heroike ndaj New York RB, asnjë futbollist në histori nuk e ka arritur këtë

E ardhmja e tij është larg Old Trafordit, Man Utd i vendos çmimin e largimit Jadon Sanchos