LAJMI I FUNDIT:

Batatina flet pas humbjes nga Prishtina: Nuk ndikuan akuzat nga mediat franceze, pranuam gol të lehtë

Batatina flet pas humbjes nga Prishtina: Nuk ndikuan akuzat nga mediat franceze, pranuam gol të lehtë

Llapi është ndalur pas një serie fantastike prej tre fitoreve radhazi, ku është mposhtur nga Prishtina me rezultat të pastër 0-2.

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se pësuan gol të lehtë të parin dhe nuk i shfrytëzuan rastet që kishin.


“Jemi munduar ta përgatitim lojën mirë. Në pjesën e parë kishim rastet tona dhe nuk shënuam. Pranuam gol të lehtë. Më pas portieri nuk ishte i kujdesshëm dhe kjo na nxjerri prej ekuilibrave”.

“U munduam në pjesën e dytë, ishim dy herë paralel me golin dhe nuk shënuam. Kampionati është i gjatë. Ishim në seri të mirë. Besoj që ishte ngarkesë për shkak të ndeshjes së kaluar”, ka thënë Batatina.

Tutje Batatina foli edhe për skandalin e zbuluar nga mediat franceze dhe akuzat e tyre për kurdisje të ndeshjeve nga Llapi, por i pari i bardhekaltërve deklaroi se si ekip nuk merren me atë pjesë.

“Jo, sa i përket asaj pjesës na me ekipin nuk merremi me atë pjesë. Na do të merremi vetëm me pjesën tonë që na takon. Skuadra sot nuk e kishte ditën e vet”.

“Pas katër fitoreve erdhi edhe humbja. Jemi afër pozitës së tretë. Është herët, ka kohë”, deklaroi trajneri llapjan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori