Aktorja e njohur shqiptare, Teuta Krasniqi, sot ka mbushur plot 38-vite.

Artistja, e cila numëron role e paraqitje të shumta televizive, pranoi urime të ndryshme nga miqtë, kolegët dhe ndjekësit në rrjetet sociale.

Biondja mori një dedikim të veçantë edhe nga partneri i saj, Adonis Morina, me të cilin është e martuar që disa vite.

Ky i fundit zgjodhi një fotografi të përbashkët, me anë të së cilës tregon se ndihet i lumtur që ka përkrah një bashkëshorte të tillë.

“Shumë urimë për dashurinë e jetës sime, për mbretëreshën time. Çdo moment me ty është magjik. Ju jeni partnerja më e mirë, nëna më e mirë. Një femër model, një heroinë dhe një inspirim. Të dua, jam shumë krenare me ty”, ka shkruar ai.

Të gjitha lajmet nga Teuta Krasniqi Të gjitha lajmet nga Teuta Krasniqi

Ndërkohë në një fotografi të ndarë në InstaStory, Adonisi shkroi: “shpirt edhe 38 vite të mbaj në krahë e më tutje mbahemi te njëri-tjetri”.

Teuta Krasniqi dhe Adonis Morina (Foto: Instagram)

Çifti tashmë janë prindër të një vajze të quajtur, Kaia, kurse Teuta ka edhe një vajzë nga martesa e mëparshme. /Telegrafi/