Barcelona do të kërkojë të largojë pesë lojtarë për ta ofruar Philippe Coutinhon. 

Mësohet se klubi është duke kërkuar që të tubojë një shumë prej 125 milionë funte, që me 3 janar ta paraqesin para klubit anglez.

Sipas Sport tashmë dileme dhe emrat e pesë lojtarëve që do të largohen.

Javier Mascherano pritet të largohet që në janar. Për të është e interesuar Hebei Fortune, por lëndimi i Samuel Umtiti, i ka ngecur bisedimet.

Gerard Deulofeu është një tjetër lojtar që mund të largohet, pasi me kthimin e Ousmane Dembeles ai nuk do të ketë asnjë hapësirë.

Inter e do atë në huazim deri në vitin 2019, për ta blerë pastaj përfundimisht. Nerazzurrët e duan edhe Aleix Vidal, i cili po ashtu ka marr dritën e kuqe nga klubi.

Për të ka interesim edhe nga Sevilla dhe Atletico Madrid ardadhe La Liga mund të duket një opsion i mirë për lojtarin.

Rafinha po ashtu është kthyer nga lëndimi, ndërsa është në kërkim të minutave më të shumtë pasi dëshiron të jetë pjesë e Brazilit për në Rusi.

Ai mund të kthehet te Celta Vigo.

I fundit është Arda Turan.

Ai nuk pëlqehet nga klub, por paga e tij e madhe është kthyer në problem. Besiktas është klubi i vetëm që po e kërkon. /Telegrafi/