LAJMI I FUNDIT:

Barcelona do të kërkojë të zgjidh problemet e mungesës së Pedrit, synon njërin nga tre super mesfushorët

Barcelona do të kërkojë të zgjidh problemet e mungesës së Pedrit, synon njërin nga tre super mesfushorët

Barcelona kaloi pjesën më të madhe të dekadës së fundit duke u shqetësuar për varësinë e saj nga Lionel Messi, dhe tani duket se një tjetër yll i tyre po arrin aq rëndësi për skuadrën që i lë ata të pambrojtur kur mungon.

Reklama

Që kur Pedri u dëmtua kundër Manchester United, Blaugranët kanë fituar vetëm një nga katër ndeshjet e tyre që atëherë.

Sipas La Liga TV, përqindja e fitoreve të tyre me reprezentuesin spanjoll është në 90 për qind, por bie në 57 për qind pa të.

Mundo Deportivo shton se Barcelona është e vetëdijshme për këtë varësi dhe do të përpiqet të zbusë ndikimin e mungesës së tij përmes afatit kalimtar të verës.

Blaugranët duan të sjellin një alternativë që mund të mbajë ritmin e lojës dhe barrën krijuese kur Pedri mungon shkaku i ndonjë lëndimi apo kartonëve.

Bernardo Silva i Manchester Cityt është theksuar edhe një herë si opsioni ideal, por nëse financat nuk e lejojnë, një tjetër opsion është shoku i tij i skuadrës Ilkay Gundogan.

Si alternativë e mundshme përmendet edhe veterani i Villarrealit, Dani Parejo. 33-vjeçari ka qenë i lidhur me Blaugranët për disa vite me radhë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi e konfirmon: Nuk po kthehem te Barcelona, kam vendosur për Inter Miamin

Messi e konfirmon: Nuk po kthehem te Barcelona, kam vendosur për Inter Miamin

La Liga
E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Ronaldo: E dija që kalimi në Arabinë Saudite do të hapte derën edhe për shumë të tjerë - tani edhe Benzema erdhi

Ronaldo: E dija që kalimi në Arabinë Saudite do të hapte derën edhe për shumë të tjerë - tani edhe Benzema erdhi

Ligat tjera
Kalo në kategori