LAJMI I FUNDIT:

Barcelona përgatitet të shohë largimin e katër yjeve këtë verë

Barcelona përgatitet të shohë largimin e katër yjeve këtë verë

Drejtuesit e Barcelonës janë të përgatitur të shohin katër nga lojtarët e tyre të rinj më të ndritur që të largohen këtë verë teksa luftojnë me ligjet e Fair Play Financiar.

Reklama

Sipas gazetës AS, Barcelona duhet të bëjë disa thirrje serioze nëse dëshiron të jetë aktive në tregun e transferimeve.

Në mbrojtje, të gjitha indikacionet janë se qendërmbrojtësi Eric Garcia do të largohet, veçanërisht nëse ardhja e Inigo Martinez nga Athletic Bilbao konfirmohet.

Pjesa tjetër e mbrojtësve të Xavi Hernndezit kanë besimin e plotë të trajnerit të Barçës dhe ekipit të tij – përfshirë Jordi Alba, të cilit i skadon kontrata në 2024 dhe është përshtatur në mënyrë të përsosur me rolin e tij të ri në ekipin e parë.

Në mesfushë, Barça po pret një vendim nga Sergio Busquets për të ardhmen e tij. Megjithatë, veterani nuk pritet të largohet dhe – si në mbrojtje – vetëm një mesfushor është caktuar për largim.

19-vjeçari Pablo Torre është në linjë për një largim, por jo një lëvizje të përhershme.

Trajnerët e Barçës janë të vetëdijshëm se një sezon tjetër pa lojë të rregullt do të jetë i dëmshëm për zhvillimin e tij si lojtar, kështu që parashikohet që ai të huazohet në një klub tjetër në ligën spanjolle.

E vetmja zonë e fushës ku Barça nuk përjashton ndryshimet e mëdha të personelit është në sulm, kryesisht sepse katalunasit duhet urgjentisht të lirojnë hapësirën e pagave që të mund të bëjnë nënshkrimet që duan këtë verë.

Dy emra shfaqen në krye të listës së viktimave të mundshme janë: Ansu Fati dhe Ferran Torres.

Barça ende nuk ka marrë një vendim, dhe e ardhmja e Ansu Fati mbetet temë e debatit intensiv brenda klubit. Me Ferran Torres, Barça po mendon ta shesë atë vetëm nga nevoja financiare dhe jo sportive. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Khephren Thuram elektrizon tifozët e Liverpoolit me veprimin në rrjetet sociale

Khephren Thuram elektrizon tifozët e Liverpoolit me veprimin në rrjetet sociale

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori