LAJMI I FUNDIT:

Barcelona pajtohet verbalisht me Manchester Cityn për çmimin e Joao Cancelos

Barcelona pajtohet verbalisht me Manchester Cityn për çmimin e Joao Cancelos
Reklama

Barcelona raportohet se është pajtuar me Manchester Cityn për çmimin e mbrojtësit portugez Joao Cancelo, sipas raportimeve të fundit në Spanjë.

29-vjeçari iu bashkua Barcelonës në formë huazimi nga Manchester City në ditën e fundit të afatit kalimtar veror, pasi u bë lojtar ‘nongrata’ në “Etihad”, me Pep Guardiolan që kërkoi largimin e tij nga ekipi.


Sidoqoftë, pas një starti të furishëm me fanellën e Barcelonës, ku Cancelo ka regjistruar dy gola dhe një asistim në tri ndeshjet e para si startues, tifozët e Barcelonës janë duke kërkuar qëndrimin e tij edhe sezonin e ardhshëm.

Gazetari spanjoll Jose Alvarez, ka zbuluar se Barcelona është pajtuar verbalisht me Manchester Cityn për një çmim rreth 35 milionë euro.

Edhe me atë çmim, Barcelona me shumë mundësi do të duhej të gjeneronte para përmes shitjeve në mënyrë që të blejnë kartonin e Cancelos.

Barcelona po eksploron formula të ndryshme për nënshkrimet e përhershme me Felixin dhe Cancelon
Lexo po ashtu Barcelona po eksploron formula të ndryshme për nënshkrimet e përhershme me Felixin dhe Cancelon

Nëse një marrëveshje është vetëm verbale, nuk do të ishte befasi në rast se City rrit çmimin në rast se paraqitjet e tij të mira vazhdojnë, duke ditur se ata e huazuan portugezin në afatin kalimtar të janarit, duke ia vënë opsionin e blerjes për 70 milionë euro./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Liga e Kampionëve
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Bundesliga
Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ligat tjera
“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

Premier League
Kalo në kategori