Barcelona dëshiron të transferojë një sulmues dhe e ka bërë prioritet transferimin e Lautaro Martinez nga Interi.

Katalunasit kanë një kohë që po e kërkojnë një sulmues të ri, sidomos pas lëndimit që ka pësuar Luis Suarez, por edhe mosha e tij prej një 33-vjeçar.

Martinez është opsioni më i preferuar i Blaugranasve, derisa në garë për të ishin edhe Real Madridi e Manchester City.

Kontrata aktuale e argjentinasit skadon në vitin 2023 dhe Interi ka filluar negociatat për kontratën e re, mirëpo ai e ka refuzuar.

Interi refuzon një tjetër ofertë të Barcelonës, katalunasit ofruan dy mbrojtës dhe para për Lautaron Interi refuzon një tjetër ofertë të Barcelonës, katalunasit ofruan dy mbrojtës dhe para për Lautaron

Duke se lojtari është i vendosur që të kalojë në Camp Nou, mirëpo katalunasit duhet të paguajnë një shumë mbi 110 milionë euro.

Barcelona thuhet se është e vetme tani në garë për transferimin e Lautaraos, pasi interesimi i i klubeve të tjera është ftohur. /Telegrafi/