Barça fiton ndaj Villarrealit dhe rimerr kreun në La Liga

Lionel Messi gjatë një momenti të ndeshjes Barcelona-Villarreal në Camp Nou (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Barcelona ka arritur të fitojë 2-0 ndaj Villarrealit me rezultat 2-0 në La Liga.

Vendasit ishin më të mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar për skuadrën katalunase ndaj Nëndetëses së Verdhë.

Rasin e parë për gol e kishte Lionel Messi në minutën e nëntë, ndërsa mysafirët iu kundërpërgjigjën  me anë të Samuel Chukwueze (15′).

Ousmane Dembele në tentim për të dribluar Santi Cazorlan dhe Victor Ruizin (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Ivan Rakitic provoi në minutën e 18-të, ndërsa Gerard Pique ishte i pari që arriti ta fus topin në rrjetë në minutën e 36-të, ndërsa me rezultatin 1-0 përfunduan 45 minutat e parë.

Në pjesën e dytë kishte më pak raste për gol, ishte Philippe Coutinho që tentoi golin në minutën e 78-të, ndërsa nëntë minuta më vonë Carles Alena shënoi golin e qetësisë.

Carles Alena në momentin e golin ndaj Nëndetëses së Verdhë (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Barcelona vazhdon në pozitën e parë me 28 pikë, ndjekur nga Sevilla me 26, por me një ndeshje më pak.

Nëndetësja e Verdhë vazhdon në vendin e 17-të, kurse përballja e tyre e ardhshme është kundër Celta Vigos.

Barça në xhiron e ardhshme luan ndaj rivalit lokal, Espanyol. /Telegerafi/

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Ylli i madh i Man Cityt bëhet objektivi kryesor i Real Madridit – Florentino Perez synon transferimin e tij

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm