Ballkani turpëron Trepçën ’89 – realizon njërën ndër fitoret më të thella në histori të futbollit kosovar

Ballkani ka shënuar njërën fitoret më të thella në histori të futbollit kosovar, pasi e ka mposhtur 7-2 Trepçën ’89 në kuadër të javës së 30-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Pas gjysmë ore lojë, skuadra nga Suhareka kaloi në epërsi me golin e Albin Berishës, që u asistua prej Albion Rrahmanit.

Gjashtë minuta kaluan nga goli i parë dhe Ballkani dyfishoi epërsinë, tani me një super gol të Lumbardh Dellovës që realizoi nga gjuajtja e lirë.

Për 3-0 u përkujdes Albin Berisha (42’), që ishte goli i tij i dytë në këtë takim, ndërsa Armend Thaqi ishte në rolin e asistues.

Me të filluar pjesa e dytë, kampioni në fuqi shënoi edhe të katërtin, ndërsa radha ishte për Albion Rrahmanin (47’), që u asistua prej Nazmi Gripshit.

Gol realizoi në këtë takim edhe Edvin Kuç, që u asitua nga Thaqi, për rezultatin 5-0 në minutën e 65-të.

Vendasit nuk u ndalën me kaq, dhe shënuan edhe dy gola të tjerë. Fillimisht Rrahmani (67’) realizoi golin e tij të dytë në këtë ndeshje dhe të gjashtin për ekipin e tij me një asistim të Albin Berishës.

Më pas, radha ishte edhe për Van Dave Harmon që u asistua në minutën e 72-të nga Thaqi, për rezultatin 7-0.

Por, Trepça ’89 nuk u largua duarbosh nga ky takim, pasi realizoi dy gola të shpejtë përmes Adu-Kwaw (83′, 89′), për rezultatin final 7-2.

Pas javës së 30-të, Ballkani vazhdon të jetë lider me 61 pikë, një më shumë se Drita, ndërsa Trepça ’89 është në të tetin me 33 pikë. /Telegrafi/

Guardiolan sa nuk e lëshoi zemra kur Heung-Min Son doli përballë Ortegas në shansin e madh të huqur nga koreani

Sport1: A po ndodh diçka e paimagjinueshme te Bayerni?

“Më besoni, Mbappe nuk do t’i bashkohet Real Madridit” – iShowSpeed tregon se ku do të shkojë francezi

Tre kartonë të kuq ndaj ekipit kundërshtar për t'ia siguruar titullin skuadrës së tij - gjyqtari holandez përjashtohet përjetësisht nga futbolli

Veterani i Real Madridit i shpëton largimit – Perez thyen ‘rregullin e artë’ dhe i dhuron kontratë të re

Mbappe i dërgoi një mesazh të fuqishëm presidentit të PSG-së pas përplasjes së ashpër