LAJMI I FUNDIT:

Ballkani fiton bindshëm ndaj Trepçës ’89, i qëndron afër Prishtinës dhe Dritës

Ballkani fiton bindshëm ndaj Trepçës ’89, i qëndron afër Prishtinës dhe Dritës

Ballkani ka fituar me rezultat bindës ndaj Trepça ’89 3-1 në kuadër të javës së 25-të në Superligën e Kosovës.

Reklama

Vendasit e fituan mjaftë mirë takimin, duke rrezikuar disa herë portën e mysafirëve, e që ky mund iu shpërblye në minutën e 19-të.

Ishte Jetmir Topalli, ai që realizoi golin e parë në këtë takim, duke gjuajtur saktë me kokë në portën e Erkan Spahija.

Mirëpo, anëtari i skuadrës mitrovicase, Arb Manaj e ktheu ndeshjen në normalitet me golin e realizuar në minutën e 23-të.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat të barabartë, ndërsa në të dytën u shënuan edhe dy gola të tjerë.

Ishte minuta e 77-të e takimit kur Ermal Krasniqi i riktheu epërsinë Ballkanit me një gol të bukur brenda zonës së rreptësisë.

Dhjetë minuta më vonë, Mirlind Daku (87’) shënoi me kokë për 3-0, e që njëherësh vulosi edhe fitoren e vendasve, që është e para pas rikthimit të futbollit që ishte ndërprerë nga coronavirusi në mesin e muajit mars, pasi kishin dy barazime në ndeshjet e kaluara.

Pas javës së 25-të, Ballkani pozicionohet në vendin e tretë me 49 pikë, ndërsa Trepça ’89 në të nëntin me 27 sosh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori