LAJMI I FUNDIT:

Ballafaqimi Lloris – Son nuk është i fundit, bashkëlojtarët që kanë pasur përleshje mes vete ndër vite

Ballafaqimi Lloris – Son nuk është i fundit, bashkëlojtarët që kanë pasur përleshje mes vete ndër vite

Hugo Lloris dhe Son Heung-Ming kanë pasur një përplasje të ashpër mbrëmë në fitoren 1-0 të Tottenham Hotspurit ndaj Evertonit.

Reklama

Portieri francez i ishte vërsulur në mënyrë të ashpër mesfushorit jug-korean kur po shkonin në pushimin e pjesës së parë.

Dyshja e Spurs në fund të takimit u pajtuan dhe e përfunduam atë incident me një përqafim.

Por, ky nuk është rasti i vetëm që bashkëlojtarët e një skuadre përplasen, pasi edhe ndër vite tifozët kanë mundur të shikojnë skena të tilla.

Më poshtë keni rastet kur bashkëlojtarët janë zënë në mes vete për arsye të ndryshme:

Lee Bowyer vs Kieron Dyer, 2005

David Batty vs Graeme Le Saux, 1995

Jermaine Beckford vs Eoin Doyle, 2016

Emmanuel Adebayor vs Nicklas Bendtner, 2008

Arsenal strikers Nicklas Bendtner and Emmanuel Adebayor came to blows back in 2008Bendtner shows Arsenal captain William Gallas his swollen nose after the bust-up

Anwar El Ghazi vs Tyrone Mings, 2019

Mings had furiously remonstrated his teammate for failing to track his opponent backAston Villa winger Anwar El Ghazi appeared to headbutt team-mate Tyrone Mings on Monday

Bruce Grobbelaar vs Steve McManaman, 1993

Stuart McCall vs Andy Myers, 2001

Andy Myers (left) and Stuart McCall came to blows as Bradford were thrashed at Leeds in 2001McCall was left with blood flowing from where Myers connected just below his eye

Ricardo Fuller vs Andy Griffin, 2008

Stoke's Ricardo Fuller was sent off for a bust-up with his team-mate Andy Griffin in 2008

Fernando Ricksen vs Vladislav Radimov, 2007

Shaun Derry vs Jose Fonte, 2008. /Telegrafi/

Shaun Derry grabs his Crystal Palace team-mate Jose Fonte by the throat back in 2008

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Kalo në kategori