LAJMI I FUNDIT:

Bad News Eagles mposhtin ekipin ThunderFlash për të vazhduar tutje në turneun CCT North Europe 6

Bad News Eagles mposhtin ekipin ThunderFlash për të vazhduar tutje në turneun CCT North Europe 6

Ekipi shqiptar Bad News Eagles kanë kaluar në çerekfinale të turneut CCT North Europe 6, pas fitores ndaj ThunderFlash.

Ndeshja e zhvilluar në formatin ‘Bo3’ ka përfunduar me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa në të mirë të ekipit shqiptar.

Kësaj radhe lojtari më i dalluar i ndeshjes ishte Rigon ‘rigoN’ Gashi me 55 eliminime.


Me këtë fitore Bad News Eagles kanë siguruar çerekfinale në turneun me vlerë 50.000 dollar.

Ndeshjen e radhës do ta zhvillojnë ndaj fituesit të ndeshjes Spirit – 9pandas.

Bad News Eagles i duhen edhe dy fitore për të arritur në finale te këtij turneu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori