Chelsea e ka fituar takimin e parë ndaj Atletico Madridit me rezultat 1-0 në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve.

Golin e vetëm në këtë takim e realizoi Olivier Giroud dhe atë në mënyrë spektakolare me gërshërë.

Chelsea ishte skuadër më e mirë dhe mori notën e përgjithshme  6.86, me Atleticon që u vlerësua 6.75.

Me golin e bukur të Giroud, Chelsea e fiton takimin e parë me Atletico Madridin në Ligën e Kampionëve Me golin e bukur të Giroud, Chelsea e fiton takimin e parë me Atletico Madridin në Ligën e Kampionëve

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Cesar Azpilicueta që mori notën 8.1.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte Vitolo që u vlerësua me 6.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: