LAJMI I FUNDIT:

Australiani transmeton veten duke kapur për bishti një gjarpër shumë helmues

Australiani transmeton veten duke kapur për bishti një gjarpër shumë helmues

Kapësi australian i gjarpërinjve Tony Harrison ka transmetuar veten drejtpërsëdrejti duke kapur për bishti një gjarpër shumë helmues.

Reklama

Harrison xhiroi veten duke nxjerrë gjarprin me dy duart e tij që ishte fshehur poshtë një shtëpie në Queensland, transmeton Telegrafi.

Gjarpri 1.4 metra i gjatë, konsiderohet si një nga gjarpërinjtë më helmues të tokës në botë dhe gjendet përgjatë brigjeve dhe zonave të brendshme të Australisë kontinentale.

Australiani përmes videos shihet duke kapur gjarprin prej bishti dhe e nxori me dy duart e tij. Ai më pas po tentonte ta fuste në çantë. /Telegrafi/