LAJMI I FUNDIT:

Ausilio për transferimet e ardhshme: Rafinha ndoshta, Ramires jo

Ausilio për transferimet e ardhshme: Rafinha ndoshta, Ramires jo

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio konfirmon negociatat për Rafinhan e Barcelonës, por për Ramires thotë se është lojtar i Jiangsu Suning dhe klubi po punon për emra tjerë.

Reklama

Nerazzurrët konfirmuan nënshkrimin e parë të janarit mbrëmjen e së hënës.

Është mbrojtësi argjentinas, Lisandro Lopez, i cili arrin te Interi si huazim me drejt blerje në fund të sezonit për nëntë milionë euro.

Zyrtare: Interi nënshkruan me Lisandro Lopezin (Foto)
Lexo po ashtu Zyrtare: Interi nënshkruan me Lisandro Lopezin (Foto)

Nga fillimi i afatit kalimtar ka pasur spekulime se Interi janë pas Rafinhas së Barcelonës dhe brazilianit të Jiangsu, Ramires dhe pritet transferimi i tyre në ditët e ardhshme.

Por, drejtori sportiv i klubit, Ausilio, ka treguar situatën duke thënë se Rafinha mund të arrihet, ndërsa Ramires jo, pasi klubi po punon për emra tjerë.

Talenti brazilian llogaritej e ardhmja e Barçës, por lëndimet e kanë ndaluar!

“Ne jemi gjithmonë të sigurt kur punojmë”, ka thënë fillimisht Ausilio për Sky kur u pyet për mundësinë e afrimit të Rafinhas.

Në pritje të zyrtarizimit të Lisandro Lopez dhe Ramires te Interi
Lexo po ashtu Në pritje të zyrtarizimit të Lisandro Lopez dhe Ramires te Interi

“Ne kemi nevojë për kohë për ta bërë këtë”, shtoi ai.

“Sa për Ramires, ai është një lojtar i Jiangsu Suning dhe ata do të vendosin se çfarë të bëjnë me të. Po punojmë për gjëra të tjera”, përfundoi drejtori sportiv i Interit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori