LAJMI I FUNDIT:

Audio-incizimet Kusari-Simiq, deputetja e PDK-së: Prokurori i Shtetit urgjentisht t’i ftojë në intervistim Kusarin dhe Kurtin

Audio-incizimet Kusari-Simiq, deputetja e PDK-së: Prokurori i Shtetit urgjentisht t’i ftojë në intervistim Kusarin dhe Kurtin

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra ka reaguar ndaj deklaratave të ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu.  

Deliu-Kodra përmes një statusi në rrjetin social në Facebook u ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që të ftojë në intervistim Mimoza Kusari-Lilan dhe kryeministrin Albin Kurti pas publikimit të incizimeve në media, në të cilën përmendet emri i Millan Radojçiq, i kërkuar nga drejtësia.


Haxhiu për audio-incizimet e Kusari-Lilës me Simiqin: Të paligjshme dhe të montuara
Lexo po ashtu Haxhiu për audio-incizimet e Kusari-Lilës me Simiqin: Të paligjshme dhe të montuara

“Është rrënuese për Kosovën kur Ministrja e Drejtësisë e arsyeton koordinimin e Mimoza Kusarit, në emër të Kurtit, me kriminelin Milan Radojçiq, për të cilin ka urdhër-arrest nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës dhe që është në Listën e Zezë të SHBA-ve.

Prokurori i Shtetit, duhet urgjentisht të ndërmarrë veprimet ligjore dhe t’i ftojë në intervistim, deputeten Kusari dhe kryeministrin Kurti, për t’i pyetur për njohuritë e tyre për të kërkuarin e drejtësisë kosovare”, ka shkruar Deliu-Kodra në Facebook. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria e RMV-së vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Qeveria e RMV-së vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Lajme
Kurti: Zëvendësdrejtori i policisë që u ndalua dje nga Serbia, është dërguar në Rashkë

Kurti: Zëvendësdrejtori i policisë që u ndalua dje nga Serbia, është dërguar në Rashkë

Lajme
Lirohen policët e ndaluar në Serbi, përveq zv.drejtorit Jankoviq

Lirohen policët e ndaluar në Serbi, përveq zv.drejtorit Jankoviq

Lajme
Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, Johnson: Putini mund të synojë Ballkanin, nëse lejohet

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, Johnson: Putini mund të synojë Ballkanin, nëse lejohet

Lajme
Pronari i “Zhitia Turist” tregon se çfarë u është thënë udhëtarëve të ndaluar nga Serbia në kufi

Pronari i “Zhitia Turist” tregon se çfarë u është thënë udhëtarëve të ndaluar nga Serbia në kufi

Lajme
Shpërthen një granatë dore në oborrin e një shtëpie në Zveçan

Shpërthen një granatë dore në oborrin e një shtëpie në Zveçan

Lajme
Kalo në kategori