LAJMI I FUNDIT:

Blerta Deliu-Kodra

262 Artikuj

Deputetja e PDK-së kritikon Qeverinë, Kodra-Deliu: Kurti e ka pasur prioritet vetëm dialogun

Deputetja e PDK-së kritikon Qeverinë, Kodra-Deliu: Kurti e ka pasur prioritet vetëm dialogun

Kosovë
Asociacioni dhe zgjedhjet në SHBA – përcaktues të mundshëm të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë

Asociacioni dhe zgjedhjet në SHBA – përcaktues të mundshëm të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë

Kosovë
Deliu-Kodra: Kryeministri është dorëzuar

Deliu-Kodra: Kryeministri është dorëzuar

Kosovë
Përjashtimi i Skenderajt nga Këshilli për shënimin e Epopesë? Përplasen deputetja Deliu e ministri Çeku

Përjashtimi i Skenderajt nga Këshilli për shënimin e Epopesë? Përplasen deputetja Deliu e ministri Çeku

Kosovë
Deputetja e PDK-së akuzon Qeverinë Kurti për afera korruptive, përmend disa zyrtarë të pushtetit

Deputetja e PDK-së akuzon Qeverinë Kurti për afera korruptive, përmend disa zyrtarë të pushtetit

Kosovë
“Vitet e dështimit”, opozita me akuza të shumta për tri vite të Qeverisë Kurti

“Vitet e dështimit”, opozita me akuza të shumta për tri vite të Qeverisë Kurti

Kosovë
Deputetja e PDK-së: Qeveria po tenton të ushtroj kontroll mbi median online, të tërhiqet Projektligji për KPM-në

Deputetja e PDK-së: Qeveria po tenton të ushtroj kontroll mbi median online, të tërhiqet Projektligji për KPM-në

Kosovë
Deliu: Ngjarje të rënda po ndodhin, është krijuar pasiguri e frikshme

Deliu: Ngjarje të rënda po ndodhin, është krijuar pasiguri e frikshme

Kosovë
Kodra-Deliu: S’ka pasur ndonjëherë zyrtar të qeverisë në listën e zezë deri më tash

Kodra-Deliu: S’ka pasur ndonjëherë zyrtar të qeverisë në listën e zezë deri më tash

Kosovë
Deliu: Kurti bëri dëm të pariparueshëm përmes pranimit të draftit për Asociacionin

Deliu: Kurti bëri dëm të pariparueshëm përmes pranimit të draftit për Asociacionin

Kosovë
Deliu viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë: Ishin shumë të lumtur me fitoren e Kosovës dhe Shqipërisë

Deliu viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë: Ishin shumë të lumtur me fitoren e Kosovës dhe Shqipërisë

Kosovë
Haxhiu i reagon Deliu-Kodrës: Do ta bëj publike raportin financiar, veprimi i mirë do të ishte kthimi i mjeteve që i ke përfituar paligjshëm

Haxhiu i reagon Deliu-Kodrës: Do ta bëj publike raportin financiar, veprimi i mirë do të ishte kthimi i mjeteve që i ke përfituar paligjshëm

Kosovë
Haxhiu e akuzoi se kishte marrë 2500 euro pa shkuar në Komision, Deliu-Kodra e padit për shpifje ministren

Haxhiu e akuzoi se kishte marrë 2500 euro pa shkuar në Komision, Deliu-Kodra e padit për shpifje ministren

Kosovë
Deliu-Kodra kërkon shkarkimin e ministres Hajdari: Nuk mund t’i iket përgjegjësisë politike në një skandal të madh si ky

Deliu-Kodra kërkon shkarkimin e ministres Hajdari: Nuk mund t’i iket përgjegjësisë politike në një skandal të madh si ky

Kosovë
PDK: Me bekimin e Radoiçiqit, Qeveria ‘Zdravo’ po emëron zyrtarë që cenojnë karakterin e shtetit të Kosovës

PDK: Me bekimin e Radoiçiqit, Qeveria ‘Zdravo’ po emëron zyrtarë që cenojnë karakterin e shtetit të Kosovës

Kosovë
“Truri po ikë prej Kurtit”, “Vetëm Donika Gërvalla po i qëndron në qeveri” reagimet e ashpra të opozitarëve pas dorëheqjes së Mehajt

“Truri po ikë prej Kurtit”, “Vetëm Donika Gërvalla po i qëndron në qeveri” reagimet e ashpra të opozitarëve pas dorëheqjes së Mehajt

Kosovë
PDK dhe AAK synojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti në vjeshtë, LVV i quan dëshira opozitare

PDK dhe AAK synojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti në vjeshtë, LVV i quan dëshira opozitare

Mirjeta Hajzeraj
Edhe themelimi i Institutit për Krime Lufte mund të përfundojë në Kushtetuese

Edhe themelimi i Institutit për Krime Lufte mund të përfundojë në Kushtetuese

Drejtësi
Bislimi nuk shkon për të raportuar në Komision, deputetët e PDK-së vendosin disa fotografi të tij duke hedhur shishe

Bislimi nuk shkon për të raportuar në Komision, deputetët e PDK-së vendosin disa fotografi të tij duke hedhur shishe

Kosovë
Zv.ministri Sallahu i përgjigjet Deliut për themelimin e Institutit për Krime Lufte

Zv.ministri Sallahu i përgjigjet Deliut për themelimin e Institutit për Krime Lufte

Kosovë
PDK: Në terr dhe fshehtas, Qeveria kontrabandoi mbrëmë dy ligje me të cilat goditi veteranët dhe UÇK-në

PDK: Në terr dhe fshehtas, Qeveria kontrabandoi mbrëmë dy ligje me të cilat goditi veteranët dhe UÇK-në

Kosovë
Deliu-Kodra: Qeveria po mundohet të shmangë llogaridhënien nga biseda me Radojiçiqin

Deliu-Kodra: Qeveria po mundohet të shmangë llogaridhënien nga biseda me Radojiçiqin

Politikë
Deputetet e PDK-së me aksion në Kuvend, e vendosin parullën “Zdravo” në foltore

Deputetet e PDK-së me aksion në Kuvend, e vendosin parullën “Zdravo” në foltore

Kosovë
Audio-incizimet Kusari-Simiq, deputetja e PDK-së: Prokurori i Shtetit urgjentisht t’i ftojë në intervistim Kusarin dhe Kurtin

Audio-incizimet Kusari-Simiq, deputetja e PDK-së: Prokurori i Shtetit urgjentisht t’i ftojë në intervistim Kusarin dhe Kurtin

Kosovë