Atletico mban gjallë shpresat, triumfon ndaj Romës (Foto/Video)

Atletico Madrid i është rikthyer fitoreve në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Madrilenët triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin “Wanda Metropolitano” kundër Romës me rezultat prej 2-0.

Golat në këtë takim shumë të vështirë për te dyja skuadrat u realizuan në pjesën e dytë.

Pjesa e parë e takimit përfundoi pa gola, megjithëse te dyja skuadrat e kërkuan rrugën e portave reskeptive.

Në dyluftim Fernando Torres dhe Federico Fazio

Në 45 minutat e dytë spanjollët treguan se e dëshirojnë fitoren dhe arritën të kalonin në epërsi.

Antonie Griezmann shënoi gol të mrekullueshëm në të 69 minutë duke shënuar me gërshërë.

Theksojmë se shtatë minuta para përfundimit të takimit, Bruno Peres u përjashtua nga ndeshja pasi që mori kartonin e dytë të verdhë, përkatësisht të kuqin.

Kevin Gamerio dyfishojë epërsinë për vendasit pesë minuta para përfundimit të takimit pasi morui një pasim të saktë prej Griezmannit.

Deri në fund të ndeshjes më nuk pati gola dhe kështu, kështu spanjollët triumfuan me rezultat minimal prej 2-0.

Pas kësaj, Madridi zë vendin e tretë me gjashtë pikë në grupin C ndërsa Roma gjendet në vendin dytë me tetë. /Telegrafi/

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri