LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madrid i njofton skuadrat e mëdha për çmimin e Gimenez

Atletico Madrid i njofton skuadrat e mëdha për çmimin e Gimenez

Jose Maria Gimenez pritet të largohet nga Atletico Madrid gjatë afatit kalimtar veror.

Reklama

Qendërmbrojtësi uruguaian është pjesë e Los Colchoneros që nga vera e vitit 2013 dhe ka qenë ndër pikat kyçe të skuadrës së Diego Simeones.

Por lojtari është gati për një aventurë të re dhe i ka bërë të qartë tanimë këtë gjë drejtuesve të Atleticos.

Chelsea, Manchester United dhe Juventus janë tri skuadrat e mëdha që kanë shprehur interesim për transferimin e qendërmbrojtësit.

Marca ka raportuar se te Atletico janë të gatshëm ta shesin yllin e mbrojtjes dhe tanimë i kanë vendosur edhe një çmim për largimin e tij.

Kryeqytetasit spanjoll i kanë bërë të qartë tre gjigantëve evropianë se nëse duan Gimenezin duhet paguar shuma prej 60 milionë eurove.

Ndryshe Atletico Madrid synon që ta zëvendësojë uruguaianin me qendërmbrojtësin francez Presnal Kimbpembe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori