LAJMI I FUNDIT:

Atiq kërkon auditimin e Komunës së Mitrovicës së Veriut

Atiq kërkon auditimin e Komunës së Mitrovicës së Veriut

Kryetari i Mitrovicës së Veriut ka kërkuar nga Zyra Kombëtare e Auditimit që të fillojë auditimin e komunës të cilën e udhëheqë.

Reklama

Lajmin e ka bërë të ditur vet Atiq përmes një postimi në Facebook, ku ka publikuar edhe letrën që ia ka dërguar ZKA-së.

Atiq i kërkon KOSTT-it dhe ZRRE-së që të nisë pagesa e rrymës në Mitrovicën e Veriut
Lexo po ashtu Atiq i kërkon KOSTT-it dhe ZRRE-së që të nisë pagesa e rrymës në Mitrovicën e Veriut

“Sot kam kërkuar zyrtarisht nga Zyra Kombëtare e Auditimit që të fillojë auditimi i Komunës së Mitrovicës së Veriut për vitet 2021 dhe 2022” ka shkruar ai.

Atiq një ditë më parë ka njoftuar se i është drejtuar edhe Operatorit të Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike (KOSTT) dhe Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) me kërkesë për të filluar pagesën e rrymës elektrike në institucionet publike të kësaj komune.

Ai po ashtu ka kërkuar që të marrë informacione për borxhin që duhet paguar për rrymën e papaguar nga komuna që ai drejton. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

Lajme
Hovenier: Jam i tronditur nga shpërthimet në shumë pjesë të Kosovës

Hovenier: Jam i tronditur nga shpërthimet në shumë pjesë të Kosovës

Lajme
Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Lajme
Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Lajme
Deklarimet ndër vite të zyrtarëve evropianë për Asociacionin

Deklarimet ndër vite të zyrtarëve evropianë për Asociacionin

Lajme
Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Lajme
Kalo në kategori