Askush nuk i beson syve se çfarë rasti të artë ka humbur Ronaldo me portën bosh

Portugalia po përballet me Korenë e Jugut në ndeshjen e tretë të Grupit H.

Pa marrë parasysh rezultatin nga kjo sfidë, portugezët tanimë kanë siguruar plasmanin në rrethin e eliminimit direkt nga pozita e parë.

Horta kaloi vendasit në epërsi, derisa Kim Young-Gwon barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 27-të.

Megjithatë goli i koreanëve erdhi pas një asistimi pa dashje i Cristiano Ronaldos, duke bërë që rasti në fjalë të bëhet viral në rrjetet sociale.

Por përveç ‘asistimit’ te kundërshtari, Ronaldo është bërë viral edhe për një rast të artë që ka humbur përballë portierit korean.

Ishte minuta e 42-të e ndeshjes, kur portieri korean priti gjuajtjen e Hortas, por nga topi i kthyer Ronaldo gjuajti me kokë jashtë portës.

Të gjithë të pranishmit në stadium u befasuan se si mundi ta humbiste një rast të tillë Ronaldo, i cili njihet si një futbollist që nuk humbet raste të mira shënimi.

Kur kanë kaluar 65 minuta lojë sfida mes Koresë së Jugut dhe Portugalisë mbetet baras 1-1. /Telegrafi/