LAJMI I FUNDIT:

Artileria ukrainase nuk po i lë askund vend ushtarëve rusë – pamje nga aksioni ushtarak që i kushtoi shtrenjtë Kremlinit

Artileria ukrainase nuk po i lë askund vend ushtarëve rusë – pamje nga aksioni ushtarak që i kushtoi shtrenjtë Kremlinit

Ushtria ukrainase po vazhdon t’i kundërvihet ushtrisë ruse në pothuajse çdo pjesë të Ukrainës.

Ata nuk po ndalen së organizuari aksione ndaj makinerisë luftarake të ushtrisë së Vladimir Putinit, transmeton Telegrafi.

Çdo ditë po i shkaktojnë humbje të mëdha, duke e detyruar Kremlinin që të kërkojnë ndihmën e iranianëve që po u japin dronë kamikazë.

Artileria dhe dronët e ngritur në ajër ishin koordinuar aq mirë,  sa që forcave ruse i shkatërruan një depo me municion, mjete te blinduara si dhe disa ushtarë rusë e pësuan me jetë.

Fillimisht dronët ngriteshin në ajër për t’i vëzhguar dhe lokalizuar pozicionet e tyre. Më pas këto koordinata i dërgoheshin artilerisë që me precizitet të paparë i godisnin.

Videoja e publikuar më poshtë shfaq momentet e këtij aksioni ushtarak, që i kushtoi shtrenjtë Kremlinit. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Botë

Më shumë
Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Evropa
Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Evropa
Aktakuza kundër Donald Trump - çfarë do të thotë kjo për ish-presidentin amerikan

Aktakuza kundër Donald Trump - çfarë do të thotë kjo për ish-presidentin amerikan

Amerika
Bayraktar përfunduan me sukses testimin e tretë të aeroplanëve luftarakë pa pilot

Bayraktar përfunduan me sukses testimin e tretë të aeroplanëve luftarakë pa pilot

Turqia
Një histori e pabesueshme nga Italia: Si e mashtroi

Një histori e pabesueshme nga Italia: Si e mashtroi "Nonno Sprint" sistemin e pagesave të autostradave

Evropa
ISW: Wagner llogaritet se ka humbur dhjetëra mijëra mercenarë në Bakhmut

ISW: Wagner llogaritet se ka humbur dhjetëra mijëra mercenarë në Bakhmut

Evropa
Kalo në kategori