LAJMI I FUNDIT:

Arthur mund të jetë kyç në ofertën e Juventusit për Zaniolon

Arthur mund të jetë kyç në ofertën e Juventusit për Zaniolon

Juventusi është seriozisht i interesuar të blejë Nicolo Zaniolo këtë verë dhe mesfushori Arthur Melo mund të jetë kyç në bisedimet me Romën.

Reklama

Kontrata aktuale e 22-vjeçarit italian me Giallorossët skadon në vitin 2024 dhe deri më tani nuk është rënë dakord për rinovim, me një ndryshim në mendime për pagën e tij të re të mundshme.

Dy klubet e mëdha, Juventusi dhe Milani janë të prirur ta marrin atë këtë verë dhe të dy do të duhet të përfshijnë një lojtar në marrëveshje për të ulur tarifën prej 60 milionë euro të kërkuar nga Roma.

Zaniolo flet për të ardhmen, interesimin nga Milani e Juventusi, si dhe Ibrahimovicin e Mourinhon
Lexo po ashtu Zaniolo flet për të ardhmen, interesimin nga Milani e Juventusi, si dhe Ibrahimovicin e Mourinhon

Sipas gazetës Tuttosport, Jose Mourinho është një tifoz i madh i Arthurit dhe Roma ka filluar të konsiderojë marrjen e lojtarit për t’iu bashkuar nënshkrimit të ri Nemanja Matic në mesfushë.

Juventusi tani po mendon të dërgojë një ofertë ku përfshihet mesfushori brazilian plus para për Zaniolon, edhe pse tashmë ka një pengesë.

Paga e 25-vjeçarit është shumë e lartë për Giallorossë dhe bisedimet aktualisht janë duke vazhduar për të parë nëse mund të gjendet një kompromis. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori