LAJMI I FUNDIT:

Arsyeja se përse fenomeni i TikTokut, Hasbulla nuk do të bëjë fotografi me femrat gjatë turneut

Arsyeja se përse fenomeni i TikTokut, Hasbulla nuk do të bëjë fotografi me femrat gjatë turneut
Hasbulla
Reklama

Sensacioni i rrjeteve sociale, Hasbulla Magomedov, ka zhgënjyer shumë fansa duke treguar se nuk do të bëjë foto me femra gjatë turneut.

Ylli vuan nga akondroplazia, një gjendje që e bën pamjen e tij të duket më e re se mosha e tij aktuale.


Me origjinë nga juglindja e Rusisë dhe një praktikues i fesë islame, ai ka shfrytëzuar maksimalisht gjendjen e tij për ta lehtësuar atë dhe për të tërhequr vëmendjen nga e gjithë bota në mediat sociale, kryesisht në TikTok.

Hasbulla

Ky popullaritet në të gjithë botën e ka parë Hasbullan të rritet në një yll dhe tani ai ka planifikuar një turne i cili do të fillojë në gusht 2023 në Sydney, Australi.

Me 2.6 milionë ndjekës në rrjetet sociale, çdo ngjarje do të përfshijë një takim dhe përshëndetje për t’u dhënë fansave mundësinë të njohin atë.

Senzacioni i TikTok-ut, Hasbulla Magomedov fotografohet në një 'Rolls-Royce' me vlerë 1.2 milionë euro
Lexo po ashtu Senzacioni i TikTok-ut, Hasbulla Magomedov fotografohet në një 'Rolls-Royce' me vlerë 1.2 milionë euro

Është seria e parë publike e ngjarjeve të tilla, duke qenë se Hasbulla më parë i ka kufizuar daljet e tij publike në ngjarje të veçanta.

Hasbulla

Përpara turneut, u zbulua se fenomeni nuk do të bënte foto me asnjë femër të pranishme.

“Për mysafirët e gjinisë femërore nëse dëshironi të merrni pjesë në takimin dhe të përshëndeteni me Hasbullan, jeni të mirëpritura, por ju lutemi njihni kufizimet e fotografisë”, thanë në një deklaratë organizatorët e turneut, The Hour Group.

“Ne e kuptojmë zhgënjimin që krijon kjo”.

Hasbulla

“Megjithatë, ne i njohim bindjet kulturore dhe personale të Hasbullas dhe duhet të përmbushim kërkesat në përputhje me rrethanat”.

Në këtë moment, nuk është e qartë se cilat janë saktësisht këto besime, por shumë në mediat sociale kanë theksuar se feja është një faktor potencial pas vendimit. /Telegrafi/

Hasbulla

Në trend Magazina

Më shumë
Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
James Blunt ua rikthen fansave në kujtesë përmes një videoje se dikur ka qenë ushtar në Luftën e Kosovës

James Blunt ua rikthen fansave në kujtesë përmes një videoje se dikur ka qenë ushtar në Luftën e Kosovës

Magazina
Rita Ora bashkë me Taika Waititin ia hedhin valles me këngë shqipe për 28 Nëntor

Rita Ora bashkë me Taika Waititin ia hedhin valles me këngë shqipe për 28 Nëntor

Magazina
Përplasje të forta mes banorëve, Edona James ia plas të qarës pas debatit të ashpër me Albyn dhe Lumbardhin në BBVK

Përplasje të forta mes banorëve, Edona James ia plas të qarës pas debatit të ashpër me Albyn dhe Lumbardhin në BBVK

Magazina
Dafina Zeqiri mahnit me vokalin teksa këndon ‘live’ në darkën e organizuar nga presidentja Osmani

Dafina Zeqiri mahnit me vokalin teksa këndon ‘live’ në darkën e organizuar nga presidentja Osmani

Magazina
Kalo në kategori