Arsenal 4-0 Norwich City – Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

Granit Xhaka vs Norwich City (Foto: Mike Egerton/Pool via Getty Images/Guliver)

Arsenali ka fituar me rezultat të thellë 4-0 përballjen e tyre në shtëpi ndaj Norwich City të vlefshme për javën e 32-të në Ligën Premier.

Topçinjtë kanë shënuar fitoren e dytë me radhë dhe ëndërrojnë për një vend që i dërgon në Ligën e Kampionëve.

Golat në këtë fitore të Arsenalit i shënuan Pierre-Emerick Aubameyang (33’, 67’), Granit Xhaka (37’) dhe Cedric Soares (81’).

Arsenali fiton me rezultat të thellë ndaj Norwichit, Xhaka shënon njërin gol
Lexo po ashtu Arsenali fiton me rezultat të thellë ndaj Norwichit, Xhaka shënon njërin gol

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht Aubameyang, i cili pas dy golave dhe një asistimit u vlerësua me notë 9.6.

Xhaka dhe Aubameyang (Foto: Mike Egerton/Pool via Getty Images/Guliver)

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin Tim Krul që u notua me 4.8.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe ylli nga Kosova, Granit Xhaka, i cili u notua me 7.5, ndërsa Shkodran Mustafi u notua me 6.7 për 45 minuta lojë.

Arsenal:

Norwich City:

/Telegrafi/

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri