Armando Broja shkëlqen me gol në miqësoren e fituar nga Chelsea ndaj Bournemouthit

Chelsea e ka fituar 2-1 miqësoren ndaj Bournemouthit në prag të edicionin 2021/22 në Ligën Premier.

The Blues janë duke testuar një numër të madh të lojtarëve, në mënyrë që të përcaktohen se kë ta mbajnë në skuadër të parë, kë të shesin, kë ta huazojnë apo ehe kujt t’i ndërpritet kontrata.

Thoma Tuchel mund të thuhet se ka një sy special në Armando Brojën, sulmuesi shqiptar që po luan te blutë, duke ditur se kanë vështirësi në sulm.

Zyrtare: Armando Broja rinovon me Chelsean
Lexo po ashtu Zyrtare: Armando Broja rinovon me Chelsean

Reprezentuesi i Shqipërisë aktualisht është duke treguar formë të mirë në këtë fazë përgatitore, derisa sonte shënoi gol në minutën e 72-të, nga një asistim i Baba Rahman, e që ishte i barazimit 1-1.

Golin e dytë për Chelsean e shënoi Ike Ugbo, që pranoi një asistim të bukur nga Ross Barkley, vetëm katër minuta pas atij të Brojës.

Kujtojmë se para pak ditësh, sulmuesi shqiptar rinovoi kontratën me Chelsean deri në vitin 2026, e që duket se do të jetë pjesë e skuadrës së parë. /Telegrafi/

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Barcelona kërkon që El Clasico të riluhet, kërkesë jo e rrallë për këtë edicion – pasi një tjetër derbi në Evropë ishte të njëjtës rrugë

Arrestohen dy lojtarë të së njëjtit klub në Ligën Premier nën akuzat për përdhunim