Argjentina ka fituar 4-1 ndaj Bolivisë në kuadër të rrethit të pestë në Kupën e Amerikës.

Pas vetëm gjashtë minutash lojë, argjentinasit kaluan në epërsi me anë të Alejandro Gomez, derisa Lionel Messi ishte në rolin e asistuesit.

Ishte minuta e 33-të, kur Argjentina fitoi një penallti dhe ylli i Barcelonës mori përgjegjësinë që ta gjuante, duke shënuar me sukses.

Pa përfunduar pjesa e parë, Sergio Aguero asistoi për Messin (42’), për të shkuar në pusim me epërsinë prej 3-0.

Pjesa e dytë filloi më mirë për Bolivinë, që arritën të shënonin për 3-1 me anë të Saavedras, e Leonel Justiniano ishte asistuesit.

Por, argjentinasit u përkujdesën që të fitonin me rezultat bindës me anë të Lautaro Martinez, që shënoi në minutën e 65-të.

Fitore në këtë rreth mori edhe Uruguai, që mposhti Paraguain me rezultat minimal, 1-0.

Argjentina është lider i Grupit A me dhjetë pikë, Uruguai me shtatë, Paraguai me gjashtë, Kili me pesë dhe Boliviua ende pa asnjë. /Telegrafi/