Këngëtari i njohur shqiptar, Ardian Bujupi, është i apasionuar pas veturave.

Ai së fundmi vendosi që një nga veturat më luksoze t’ua prezantojë ndjekësve të tij të shumtë në rrjetin social Instagram.

Përmes dy fotografive të publikuara, ai ka treguar makinën e tij të tipit “Mercedes” që e posedon.

Vetura e këngëtarit është ngjyrë vjollcë, e cila njëherësh është edhe ngjyra e preferuar e tij.

Foto: SC/Ardian Bujupi/Instagram

Ardiani përndryshe siguron të ardhura të mira nga muzika – gjë e cila i ka mundësuar të bëjë një jetë të mira dhe luksoze.

Përndryshe, projekti i fundit muzikor që ai solli për fansat ishte kënga “Wie im traum”, në bashkëpunim me Fero47. /Telegrafi/